ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10188522
*
nr 1018 8522
Spegel
höjd: 99 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 20:41:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 13:41:52
1
100 kr
14/2 10:39:10
2
150 kr
14/2 21:04:11
1
200 kr
15/2 00:06:16
2
300 kr
15/2 00:07:32
2
350 kr
15/2 06:29:42
1
300 kr
15/2 06:29:42
2
350 kr (Budbetjänt)
15/2 06:31:10
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1018 8522
Spegel
höjd: 99 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 13:41:52 | 1 | 100 kr |
14/2 10:39:10 | 2 | 150 kr |
14/2 21:04:11 | 1 | 200 kr |
15/2 00:06:16 | 2 | 300 kr |
15/2 00:07:32 | 2 | 350 kr |
15/2 06:29:42 | 1 | 300 kr |
15/2 06:29:42 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
15/2 06:31:10 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:57